Ujhelyi István nehezen tudja elképzelni a jövőjét az MSZP-ben, ha a párt nem változtat
Ujhelyi István nem vállal semmilyen tisztséget az MSZP tisztújításán és ha nagy változások lesznek, a pártban is nagyon nehezen tudja elképzelni magát.
Ujhelyi István nem vállal semmilyen tisztséget az MSZP tisztújításán és ha nagy változások lesznek, a pártban is nagyon nehezen tudja elképzelni magát.
Hétfőn két jobbikos tehet esküt, a zuglói képviselő azonban nem.
A Momentum elnöke szerint alkotmánysértő volt, hogy nem volt egyeztetés a törvényről, és a felkészülési idő is hiányzott az érintetteknek.
Az elmúlt hónapok időközi választásain elhasaló ellenzék újabb szavazásra készül, az előjelek nem a legjobbak.
Azt állítják, hogy hatvan Jobbik-tag kilépett vasárnap a pártból.
Egyhangú szavazás után döntöttek.
A volt pártelnök szerint a Fidesz erősödne azzal, ha ő távozna a parlamentből.
Szakács kritikus cikkei után több, a kormánypárt által kinevezett vezetőt rúgtak ki. Az újságíró 2020-ban visszavonult, de most visszatért a szélsőjobboldalra.
Ezenkívül további 83 millió forint értékben is szerződött volna a frakcióvezetés beleegyezése nélkül asszisztenséhez közel álló személyekkel, de ezt már megakadályozta a párt. Az érintettek szerint „aprópénzekről” van szó.
Hétfő reggel 7 órától ismét demonstrációt tartottak a katatörvény és a rezsicsökkentés megváltoztatása ellen. A tüntetők elfoglalták a Margit hidat pár órára, végül a rendőrök 11 óra körül mindenkit elvittek a hídról, ehhez sokkolót is bevetettek. A demonstrálók nagyobbik része ezután a Kossuth térre vonult, ahol egy petíciót fogalmaztak meg Orbán Viktornak. Végül fél 1 előtt nem sokkal véget ért a tüntetés. Fotóriportereink, Reviczky Zsolt és Oláh Tamás végig követték az eseményeket.
Keresztes László Lóránt azután fordult a köztársasági elnökhöz, miután a kormánypártok bojkottálták azt az ülést, ahol nyilatkozatot fogadtak volna el a folyók védelmében.
A törvénymódosítás szerint, amíg egy képviselő nem teszi le az esküt, addig nem kérhet tájékoztatást az állami szervek vezetőitől és minősített adatokhoz sem férhet hozzá.
Esélyük azonban arra sincs, hogy ez egyáltalán az Országgyűlés elé kerüljön, hiszen délelőtt éppen az ellenkezőjéről szavazott a parlamenti többség.
A helyi ellenzéki politikusok szerint nincs most olyan helyi, aki ki merne állni egy fideszes jelölttel szemben.
A tisztújításig a pártot Potocskáné Kőrösi Anita, mint ügyvezető elnök vezeti.
215 millió forintot tudott megspórolni a Jobbik a választás előtti évben.
Az ellenzék egykori miniszterelnök-jelöltje a mozgalmának egyik elnökségi tagjában, Kész Zoltánban azonosítja politikai „támadóját”, aki viszont ezt cáfolja. A hvg.hu birtokába került Márki-Zay Péter MMM-elnökségnek küldött levele, ebből kiderül, hogy a kampánypénzek elszámolásában azóta sincs egyetértés az MMM vezetésében.
Folytatódik a vita a Demokratikus Koalíció és a Momentum Mozgalom között. Előbbi szerint egy kerületi vita oltárán nem szabad feláldozni a Főváros működését.
A Mindenki Magyarországa elnöksége nem támogatná, hogy a mozgalom párttá váljon, a tagok pedig nem lépnek be a Márki-Zay Péter elnök által alapított Civilek Pártjába – derült ki, miután több elnökségi taggal is beszéltünk.
A Jobbik elnöke szerint a választási vereség után nem indult meg egymás hibáztatása a párton belül, mint legutóbb, 2018-ban. A szexuális erőszak kísérlete körüli botrányról azt mondta, nem érti, miért nem védte Szilágyi György a barátnőjét, annak viszont örül, hogy a rendőrségen van az ügy.